You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.
Çanakkale Savaşı - Türklerin Destanı

Geçmişini unutan bir milletin geleceğe dair kararları doğru olamaz

Geçmişini unutan bir milletin geleceğe dair kararları doğru olamaz

Çanakkale Savaşı - Türklerin Destanı

by Tuncer KARAARSLAN
Çanakkale Savaşı - Türklerin Destanı
Çanakkale Savaşı - Türklerin Destanı
Çanakkale Savaşı - Türklerin Destanı

What is it about?

Geçmişini unutan bir milletin geleceğe dair kararları doğru olamaz. Atalarımızın destanlarını sizin için hazırladık. Her zaman telefonunuzda bulunmasından gurur duyacağınız bir eser.

Çanakkale Savaşı - Türklerin Destanı

App Details

Version
1.2
Rating
NA
Size
100Mb
Genre
Books Education
Last updated
January 25, 2017
Release date
October 4, 2016
More info

App Screenshots

Çanakkale Savaşı - Türklerin Destanı screenshot-0
Çanakkale Savaşı - Türklerin Destanı screenshot-1
Çanakkale Savaşı - Türklerin Destanı screenshot-2
Çanakkale Savaşı - Türklerin Destanı screenshot-3
Çanakkale Savaşı - Türklerin Destanı screenshot-4

App Store Description

Geçmişini unutan bir milletin geleceğe dair kararları doğru olamaz. Atalarımızın destanlarını sizin için hazırladık. Her zaman telefonunuzda bulunmasından gurur duyacağınız bir eser.

---

200.000 yıllık insanlık tarihinde dünyadaki en köklü uygarlığın çocuklarısınız. 6.000 yıldır büyük medeniyetler kurmuş, 5 kıtaya yayılan köklere sahipsiniz. Peki kendi kökleriniz hakkında ne kadarını biliyorsunuz.

Dünyaki neredeyse tüm kavramların yaratıcısı olan Türkler hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. İlk kullanılan para, ticaret, mahkeme, ... ve daha nicelerinin ilk defa türk kavimlerinde uygulandığını biliyor musunuz?

Köklerimizi bilmezsek, geçmiş medeniyetlerimizi bilmezsek, bu günkü sorunlarımızın nedenlerine nasıl sahip olabiliriz. Türkler çok büyük bir medeniyettir. Bu üründe, tüm geçmişinizi ve medeniyetlerin kurucusu Türklerin geçmişini tek tek görebilirsiniz.

Büyük Türk Tarihi hakkında bilmeniz gereken herşey. Dünyanın neresinde yaşarsanız yaşayın, köklerinizi ve kurduğunuz imparatorlukları, hanlıkları bilin. Türkler tarih boyunca her daim medeniyetlerin kurucusu olmuş, büyük devletler kurmuşlardır.

Peki ilk insandan bu yana her zaman yanınızda Türk Tarihinin yazılı bir kaynağına sahip olmak istemez misiniz? Küçük bir ansiklopedi büyüklüğündeki bu ürün ile tüm Türk medeniyetleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Neden dünyadaki en köklü medeniyete sahip olduğumuzu artık bileceksiniz. Tarihin tüm zaman dilimlerinde Türkler vardı. Günümüz dünyasının şekillenmesinde Türklerin eşsiz bir yeri vardır.

Köklerimiz hakkında bilmeniz gereken her şey burada. Artık her an yanınızdaki bu ürün ile 6.000 yıllık Türk tarihini sizde bileceksiniz. Türklerin yeniden tarihde büyük bir sayfa açacağını sizde göreceksiniz. Çünkü Türkler her daim kadim bir ırk olarak büyük devletler kurmuş ve kıtaları aşan devlet yönetimlerine imza atmıştır.

Her zaman cep telefonunuzda olmasından gurur duyacağınız çok değerli bir ürün.

Çanakkale bir destandır, dünya tarihinde önemli bir dönüm noktasıdır. Birinci dünya savaşının gidişatını değiştirdiği gibi, dünyada yenilmez denilen İngiliz donanmasının ilk yenilgisidir ve yenilmesi mümkün görülmeyen bir donanmanın yenilebileceğini de gösteren önemli bir savaştır. Bu destan atalarımız tarafından yazıldı, peki savaşın gidişini değiştiren detayları biliyor musunuz? Tarihinizi bilmelisiniz, sizler çok büyük bir medeniyetin çocukları ve çok büyük bir ulusun torunlarısınız.

25-26 Nisan 1915 tarihlerinde Arıburnu’nda karaya çıkıp Conkbayırı’nda ilerleyen çıkarma kuvvetleri, 19. Tümen K.Kur.Yb. Mustafa Kemal’in 25 Nisan günü verdiği “Ben size savaşmayı değil ölmeyi emrediyorum'' emrini verdiği gün, savaşın gidişatı değişmişti.

Ne denizde ne de karada hiç bir avantaj sağlayamayan yabancı ordular, ölüm için gelen bir ulus ile karşılaştılar. Ancak dünya savaş tarihinde görülmedik bir sağduyu vardı bu savaşta, ölmek üzere olan Türk askerleri, karşındaki ordudan düşen askerlerle hem savaşıyorlar, hem de onların yaralarını sarıp hayal bile edilemeyecek bir şevkatle onların yaralarını sarıyorlardı. Neden mi, ölmek üzere olan yabancı askerlerin annelerine kavuşma arzusuydu bu. Çünkü kendileri de annelerine kavuşma ya da şahadete erme azrusuyla yanıp kavruluyorlardı.

İşte bu eserde, hem savaşı göreceksiniz, hem de dünya tarihindeki bu eşsiz gerçek hikayeleri okuyacaksınız. Bu şanlı dedelerin torunları olmakla her zaman gurur duyacaksınız.

Disclaimer:
AppAdvice does not own this application and only provides images and links contained in the iTunes Search API, to help our users find the best apps to download. If you are the developer of this app and would like your information removed, please send a request to [email protected] and your information will be removed.