You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.
COUMAD-INR

Bu uygulamanın hedef kitlesi Coumadin (Warfarin) 5 mg tablet kullanan hastalar, onların yakınları, doktorlar, eczacılar veya diğer sağlık çalışanlarıdır

Bu uygulamanın hedef kitlesi Coumadin (Warfarin) 5 mg tablet kullanan hastalar, onların yakınları, doktorlar, eczacılar veya diğer sağlık çalışanlarıdır

COUMAD-INR

by Muhammet Bilgi
COUMAD-INR
COUMAD-INR

What is it about?

Bu uygulamanın hedef kitlesi Coumadin (Warfarin) 5 mg tablet kullanan hastalar, onların yakınları, doktorlar, eczacılar veya diğer sağlık çalışanlarıdır.

App Details

Version
1.0
Rating
NA
Size
9Mb
Genre
Medical Health & Fitness
Last updated
August 8, 2018
Release date
August 8, 2018
More info

App Screenshots

COUMAD-INR screenshot-0
COUMAD-INR screenshot-1
COUMAD-INR screenshot-2
COUMAD-INR screenshot-3
COUMAD-INR screenshot-4
COUMAD-INR screenshot-5
COUMAD-INR screenshot-6
COUMAD-INR screenshot-7
COUMAD-INR screenshot-8
COUMAD-INR screenshot-9

App Store Description

Bu uygulamanın hedef kitlesi Coumadin (Warfarin) 5 mg tablet kullanan hastalar, onların yakınları, doktorlar, eczacılar veya diğer sağlık çalışanlarıdır.
Coumadin bazı kalp veya damar hastalıklarının tedavisinde kullanılan ve kanın pıhtılaşmasını azaltan bir ilaçtır. INR ise bu ilacın etkinliğini değerlendirmede kullanılan kan tetkikinin adıdır. Coumadin kullanan hastaların ilaç dozları, INR sonuçlarına göre, genelde doktorları tarafından düzenlenir. Ülkemizde bu hastaların büyük çoğunluğu Coumadin 5 mg tablet kullanır. Daha düşük dozlar kullanılacağı zaman bu tabletin bölünmesi gerekir. Bu da ilacın kullanım tarifini zorlaştırır. Bu uygulama INR düzeylerinin sistematik şekilde izlenebilmesi ve görsel olarak haftalık Coumadin 5 mg tablet tablosu düzenlenebilmesi amacıyla geliştirilmiştir.

Uygulamanın temel özellikleri şöyledir;
- Hastanın doktoru tarafından planlanan haftalık toplam Coumadin dozuna göre (miligram veya tablet miktarı), "haftalık Coumadin 5 mg tablet tablosu" otomatik olarak oluşturulur. Bu tablo kaydedilebilir veya multimedya mesajı olarak gönderilebilir.
- Doktorlar düzenledikleri haftalık tablet tablolarını hastalarına mesaj olarak gönderebilir veya bir Wi-Fi yazıcıdan çıktı alıp kağıt olarak verebilirler.
-Eczacılar, hasta yakınları veya sağlık çalışanları da, doktor reçetesinde belirtilen doz veya tarife göre, bu uygulamayla Coumadin tablosu hazırlayabilirler.
- Kaydedilen INR sonuçları kronolojik olarak (etkin olanlar yeşil, olmayanlar kırmızı renkte) gösterilir ve bu sayfa da multimedya mesajı olarak gönderilebilir.
- INR sonuçları çubuk grafik olarak da izlenebilir.
- Kayıtlı tüm INR sonuçlarına ve hedef INR düzeyine göre hesaplanmış "etkin INR oranı", yüzde (%) olarak görülebilir.
- Hedef INR düzeyleri varsayılan olarak 2.0 - 3.0 alınmıştır. Hedef INR düzeyleri farklıysa veya sonradan değiştirilirse yeniden ayarlanmalıdır. Uygulama kullanılmaya başlandığında önce hedef INR düzeyi gözden geçirilmeli ve gerekiyorsa değiştirilmelidir.
-Önceden kaydedilmiş bir sonraki INR kontrol tarihi anasayfada gösterilir.
-Haftalık tablet tablosunun küçük bir örneği anasayfada gösterilir. Üzerine tıklanınca daha büyük bir boyutuna ulaşılır.
- Uygulamanın ana sayfasında; hedef INR düzeyleri, hedef INR güncelleme tarihi, son INR sonucu, son INR kayıt tarihi, planlanan bir sonraki INR kontrolünün tarihi, haftalık Coumadin tablet tablosunun küçük bir örneği ve diğer sayfalara geçiş düğmeleri bulunur.
- Kullanımı çok daha yaygın olduğundan, bu uygulama Coumadin (Warfarin) 5 mg tablete göre tasarlanmıştır.
***Coumadin 10 mg tablet kullanımına uygun değildir! Aksi halde ciddi sağlık sorunları oluşabilir.

Doç. Dr. Muhammet Bilgi
Kardiyoloji Uzmanı
GSM: +90-533-744 97 58
[email protected]

Disclaimer:
AppAdvice does not own this application and only provides images and links contained in the iTunes Search API, to help our users find the best apps to download. If you are the developer of this app and would like your information removed, please send a request to [email protected] and your information will be removed.