You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.
Ezan Vakti Namaz Zamanı

Diyanet İşleri Başkanlığına uygun namaz vakitlerini sade, açık ve anlaşılır bir arayüz ile sunuyoruz

Diyanet İşleri Başkanlığına uygun namaz vakitlerini sade, açık ve anlaşılır bir arayüz ile sunuyoruz

Ezan Vakti Namaz Zamanı

by Mahmut Kok
Ezan Vakti Namaz Zamanı
Ezan Vakti Namaz Zamanı
Ezan Vakti Namaz Zamanı

What is it about?

Diyanet İşleri Başkanlığına uygun namaz vakitlerini sade, açık ve anlaşılır bir arayüz ile sunuyoruz.

Ezan Vakti Namaz Zamanı

App Details

Version
2.1.7
Rating
(29)
Size
117Mb
Genre
Lifestyle Reference
Last updated
February 27, 2021
Release date
March 23, 2017
More info

App Screenshots

Ezan Vakti Namaz Zamanı screenshot-0
Ezan Vakti Namaz Zamanı screenshot-1
Ezan Vakti Namaz Zamanı screenshot-2
Ezan Vakti Namaz Zamanı screenshot-3
Ezan Vakti Namaz Zamanı screenshot-4
Ezan Vakti Namaz Zamanı screenshot-5
Ezan Vakti Namaz Zamanı screenshot-6
Ezan Vakti Namaz Zamanı screenshot-7
Ezan Vakti Namaz Zamanı screenshot-8
Ezan Vakti Namaz Zamanı screenshot-9

App Store Description

Diyanet İşleri Başkanlığına uygun namaz vakitlerini sade, açık ve anlaşılır bir arayüz ile sunuyoruz.

Dünyanın neresinde olursanız olun Ezan Vakitlerini takip edebilecek, beş vakit namazı zamanında kılabileceksiniz.

O güne ait tüm ezan zamanlarını görebilir, içinde bulunulan vakit ile sonraki vakte kalan süreyi kolaylıkla takip edebilirsiniz. Kerahat vakitlerinde uyarıyı görebilirsiniz. Ramazan imsakiyesi şeklinde tasarlanmış imsakiye ekranında 1 aylık ezan zamanlarını aynı ekranda toplu halde görebilirsiniz.

GPS ile konum bulma özelliği sayesinde, bulunduğunuz yeri değiştirmiş olsanız bile tek dokunuşla yeni konumunuzun ezan vakitlerini ayarlayabilirsiniz. Ayarlar ekranında otomatik konum bulmayı açtığınızda seyahat anında konumunuz değişirse uygulama açılır açılmaz yeni konumun vakitleri yüklenir.

Kıble bulucu ile kıble yönünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Aynı zamanda Kıble Haritası ile Mekke ve Kabe konumunu harita üzerinde görebilirsiniz.

Ayrıca; Sure ve Dua Öğretici Ezberletici adlı uygulamamızın namaz sureleri, namaz duaları ve namaz hocası ile ilgili olan bölümünü buraya da ekledik. Namaz sure ve dualarını (Hanefi ve Şafi) ezberleyip, namazın kılınışını öğrenebilir varsa eksiklerimizi giderebiliriz.

Dilediğiniz ezan vakitlerinde ve vakitlerden önce farklı ses seçeneklerini tercih ederek bildirim alabilir veya bildirimleri devre dışı bırakabilirsiniz. Bildirim tercihlerinizi değiştirdiğiniz zaman ana ekrana döndüğünüzde yeni tercihleriniz uygulanacaktır.

Ezan vakitleri, seçilen şehir için 1 aylık olarak alınır. Ezan vakitlerini aldıktan sonra bir ay boyunca tekrar internet bağlantısına ihtiyaç duymazsınız. Alınan 1 aylık ezan vaktini Ramazan imsakiyesi şeklinde listeleyebilirsiniz. Tüm bir ayın ezan vakitlerini görebilirsiniz. Alınan vakitler azaldığında eğer dilerseniz vakitler otomatik olarak güncellenir.

Görmede sıkıntı yaşıyorsanız veya vakit bilgilerini okumak istemezseniz megafon simgesine dokunarak vakitlere kalan süre bilgisini Siri'nin size söylemesini sağlayabilirsiniz. Bu özelliği Ayarlar ekranından kapatıp açabilirsiniz.

Vakitleri gösteren ana ekranda Peygamber Efendimizin bir hadisi sunulur. Namaz vaktine bakarken burada verilen hadis-i şerifi de istifadenize sunuyoruz. Dilerseniz hemen orada hadisi sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. (İlgili bölümün sağ üst köşesindeki küçük zarf simgesine dokununuz.)

Yine ilk ekranda yaklaşan önemli günler için bilgiler bulunur. Listenin tamamına ulaşmak ve kendiniz önemli gün eklemek için ilgili bölümdeki ok işaretine dokunabilirsiniz.

Zikirmatik Sayacı ile tesbihatlarınızı başka bir uygulamaya gerek kalmadan yapabilirsiniz. Geri tuşuna basarak ekrandan çıktığınızda sayaç kaydedilir ve dilediğiniz zaman kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Esmaü'l-Hüsna bölümünde Alhh (c.c.)'ın 99 mübarek ismini anlamlarıyla bulabilir, dilerseniz bu mübarek isimlerin anlamlarını hemen o ekranda sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Mübarek cuma günü mesajları, kandil mesajları ve iyi geceler mesajları hemen paylaşabilmeniz için hazır.

Uygulamamızda son teknolojiye uygun olarak en güncel kodlar kullanılmıştır. iOS 10 ve daha üstü sürüm kullanan cihazlarda çalışır. Ezan vakitlerini takip etmek isteyenler için hazırlanmış olan uygulamamızda iPhone'larınıza ilave yük getirmeyecek temel bileşenler kullanılmıştır.

Uygulamamızı iyi günlerde kullanınız.

Disclaimer:
AppAdvice does not own this application and only provides images and links contained in the iTunes Search API, to help our users find the best apps to download. If you are the developer of this app and would like your information removed, please send a request to [email protected] and your information will be removed.