You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.
Pyeniny – audioprzewodnik

** Srebrna Nagroda A' Design Award w kategorii Technologie Mobilne, Aplikacje i Programy **

** Srebrna Nagroda A' Design Award w kategorii Technologie Mobilne, Aplikacje i Programy **

Pyeniny – audioprzewodnik

by Mateusz Slowakiewicz
Pyeniny – audioprzewodnik
Pyeniny – audioprzewodnik

What is it about?

** Srebrna Nagroda A' Design Award w kategorii Technologie Mobilne, Aplikacje i Programy **

App Details

Version
2.0
Rating
NA
Size
165Mb
Genre
Travel
Last updated
June 6, 2018
Release date
June 30, 2017
More info

App Screenshots

Pyeniny – audioprzewodnik screenshot-0
Pyeniny – audioprzewodnik screenshot-1
Pyeniny – audioprzewodnik screenshot-2
Pyeniny – audioprzewodnik screenshot-3

App Store Description

** Srebrna Nagroda A' Design Award w kategorii Technologie Mobilne, Aplikacje i Programy **

Pyeniny to audioprzewodnik, który opowiada o historii i legendach regionu oraz dawnych obyczajach i tradycjach. Na amatorów górskich wycieczek czeka 25 przystanków rozmieszczonych na 4 najpopularniejszych górskich trasach. To ponad godzinne słuchowisko skrywa w sobie więcej niż 50 faktów historycznych i ponad 30 legend, mitów i wierzeń górali.

!! Przed wyjściem w góry polecamy ściągnąć offline mapę w głównym menu aplikacji. !!

MULTIMEDIALNE DOŚWIADCZENIE
Dzięki technologii GPS nagrania można odsłuchać w miejscach, w których niegdyś odegrały się opisywane wydarzenia. Wędrówka z Pyeninami to multimedialne doświadczenie, w którym otoczenie, dźwięki lasu i górskie widoki wzmacniają wrażenia opowieści.

JAK TO DZIAŁA
Przed wędrówką zobacz, gdzie znajdują się rozdziały przewodnika. W orientacji względem przystanków pomaga ręcznie rysowana mapa, która jest głównym elementem wizualnym. Pyeniny nie posiadają żadnych zdjęć ani ilustracji, by nie konkurować z górskimi widokami. W końcu nikt nie idzie w góry, by gapić się w ekran telefonu.

NIEZWYKŁA OPOWIEŚĆ
Pieniński duch snuje opowieść, która poprowadzi cię przez stulecia – od czasów niepamiętnych po współczesne. Narrator zdradza położenie świętej góry Prasłowian. Wspomina legendarnego króla Pienin i nieszczęsny los jego dzieci. Opisuje cudowną ucieczkę świętej Kingi przed Tatarami na Zamek Pieniński. Opowiada o romantycznych eskapadach szczawnickich kuracjuszy ale i o ciężkim życiu górali. Jego gawędy są jak same Pieniny – codzienność miesza się w nich z magią, a historia z legendą.

GÓRSKIMI ŚCIEŻKAMI
Przewodnik obejmuje cztery szlaki turystyczne w Pieninach Właściwych:
1. Przełom Dunajca: Szczawnica – Czerwony Klasztor (szlak czerwony)
2. Droga sromowiecka: Krościenko – Sromowce Niżne (szlak żółty)
3. Szczytami Pienin: Sokolica – Góra Zamkowa – Trzy Korony (szlak niebieski)
4. Droga szczawnicka: Krościenko – Przełęcz Sosnów (szlak zielony)

TWÓRCY
Głosu tajemniczemu narratorowi użyczył polski aktor Krzysztof Radkowski, a w wersji angielskiej brytyjski lektor Roman Picheta. Nastrój buduje muzyka Petra Adamova, słowackiego kompozytora, w której dominują fujary i skrzypce. Partię strunową napisał i zagrał James Evans.

Autorami projektu są Mateusz Słowakiewicz i Paweł Ratajczyk – duet projektantów multimediów występujących pod wspólną nazwą Potvory. Aplikację zrealizowano dzięki środkom z Funduszu Wyszehradzkiego we współpracy z czeskim stowarzyszeniem REPT i oraz słowackimi ekspertami od cyfrowej kartografii Jakubem Straką i Michalem Hornákiem (AI-Maps).

NAGRODY I WYSTAWY
Srebrna nagroda A'Design Award 2018
Zlin Design Week 2018, Graduation Projects 2013.

UWAGA!
Aplikacja jest audioprzewodnikiem po kulturze i historii regionu – nie zastępuje prawdziwej mapy turystycznej. Bądź bezpieczny w górach i zadbaj o to by mieć przy sobie inną, odpowiednią aplikację turystyczną lub mapę. Autorzy aplikacji nie odpowiadają za szkody wynikłe z niewłaściwego użycia aplikacji.

–––
ENGLISH
** Silver A' Design Award in Mobile Technologies, Applications and Software Design Category 2018 **

Let's go on an unusual journey to one of the most beautiful mountain ranges in Central Europe with Pyeniny app – a unique audio tour. Just as you would hire a guide to make your journey more interesting, you can now use Pyeniny to enhance your enjoyment at the park. The app consists of 25 chapters – over an hour of listening material – that presents over 50 historical facts and over 30 highlanders' legends, myths and beliefs.

!! Before the trip we recommend downloading the offline map in the main menu. !!

HOW IT WORKS
Check where the chapters are located. The hand-drawn map, which is the main visual element, helps in the orientation of the recordings. Not to compete with mountain views Pyeniny does not contain any photos or illustrations. After all, no one goes to the mountains to stare at the phone screen.

Disclaimer:
AppAdvice does not own this application and only provides images and links contained in the iTunes Search API, to help our users find the best apps to download. If you are the developer of this app and would like your information removed, please send a request to [email protected] and your information will be removed.